Červená řepa & Ginger Shot

Červená řepa - klenot superpotravin 

červenáa řepaa

Pomáhá zlepšovat zdraví mozku

S přibývajícím věkem dochází k přirozenému úbytku duševních a kognitivních schopností.

U některých lidí může být tento úbytek velmi podstatný a způsobit onemocnění, jako jsou demence.

mozek

Snížení průtoku krve mozkem a zhoršení jeho zásobení kyslíkem se na úbytku duševních schopností a kognitivních funkcí ve vyšším věku rovněž podílí.

Je zajímavé, že nitráty obsažené v červené řepě mohou zlepšit průtok krve mozkem a zásobení mozkové tkáně kyslíkem, a to díky svým vazodilatačním účinkům (způsobují roztažení cév)

Studie naznačují, že červená řepa zlepšuje hlavně průtok krve frontálním lalokem mozku, což je oblast mozku spojená s vyššími kognitivními funkcemi, jako je například schopnost rozhodování nebo pracovní paměť.

Jedna studie na diabeticích druhého typu sledovala také vliv konzumace červené řepy na rychlost reakce (reakční čas), což se používá jako jeden ze způsobů měření kvality kognitivních funkcí.

Lidé, kteří každý den po dobu dvou týdnů pili 250 ml šťávy z červené řepy, měli o 4% kratší reakční dobu než ti, kteří pili placebo.

ginger-shot_produkty_500-repa

Červená řepa - nitráty a sportovní výkony?

Nitráty jsou součástí zelené listové zeleniny a patří mezi látky, které pomáhají se "svalovou pumpou",tedy zlepšují prokrvení a rozšiřují cévy. Nejlepším zdrojem těchto nitrátů je červená řepa. Suplementace nitrátů šťávou z červené řepy podle několika studií zvyšuje svalovou výdrž a snižuje jejich únavu. Ginger Shot z řepy tedy neslouží pouze pro napumpování vašich svalů, ale i pro zlepšení fyzické výdrže a oddálení únavy.

Je důležité si uvědomit, že hladina nitrátů v krvi dosáhne svého maxima za 2 – 3 hodiny po konzumaci šťávy z řepy. Proto je nejlepší vypít Ginger Shot z červené řepy 2 – 3 hodiny před tréninkem nebo závodem.

Byly provedeny dvě studie, kterých se zúčastnilo 8 mužů. Ti konzumovali každý den po dobu 6 dnů 500 ml šťávy z červené řepy. Při cvičení s vysokou mírou zátěže pak podávali o 15 – 25% vyšší výkony.

Konzumace červené řepy také zlepšuje výkony atletů a zlepšuje využití kyslíku až o 20%

Konzumace červené řepy tedy pomáhá zlepšovat sportovní výkony, protože zlepšuje využití kyslíku ve tkáních a prodlužuje dobu nástupu únavy. Nejlepších výsledků dosáhnete pokud si dáte červenou řepu 2 – 3 hodiny před tréninkem nebo závodem.

398C4439-CB25-40AA-B37D-37DB0E73A49E_1_201_a

ČERVENÁ ŘEPA – SEZNAM NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH PŘÍNOSŮ

Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenujme též účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, pomáhá po rekonvalescenci při borelioze a klíšťové encefalitidě a má pozitivní vliv na zrak.
Při ateroskleróze se doporučuje léčivá kúra: syrová šťáva z červené řepy v dávce 50-100 ml denně po dobu alespoň deseti dní. Podporuje růst buněk a opravuje jejich jádra. Aktivuje tvorbu červených krvinek, a tím zásobování buněk kyslíkem. Vyvolává optimističtější náladu, zbavuje střeva jedovatých látek a odstraňuje zácpu. Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Neutralizuje a zároveň odstraňuje jedovaté látky, zvláště v mozku.

1. Betacyanin
Betacyanin je druh pigmentu, jehož barva se pohybuje od tmavě červené až po fialovou. Je ceněn pro své protinádorové a nádory tlumící účinky. Je to také silný antioxidant, který se dobře vstřebává ze střeva. Šťáva z červené řepy je tak skvělým způsobem, jak posílit imunitu. Jako prevence rakoviny by se potom měla červená řepa jíst (nebo šťáva z červené řepy pít) alespoň jednou týdně.

2. Betain
Betain brání rozvoji kornatění tepen a podporuje činnost jater. Má schopnost snižovat hladinu homocysteinu, což je aminokyselina, jejíž zvýšený výskyt v těle je spojován s nemocemi srdce a oběhového systému.

3. Vláknina
Šťáva z červené řepy obsahuje rozpustnou vlákninu. Ta zpomaluje vyprazdňování žaludku, které napomáhá správnému trávení a tím i zabraňuje přibývání na váze. Rozpustná vláknina také snižuje LDL (špatný) cholesterol a pomáhá upravovat vyměšování (omezuje výskyt průjmů a zácpy).

4. Kyselina listová
Řepy jsou plné kyseliny listové (šťáva z jedné řepy obsahuje 34% doporučené denní dávky). Kyselina listová je také důležitá pro těhotné ženy, protože její dostatečné množství v těle pomáhá eliminovat vrozené vady a podporuje správný vývoj mozku ještě nenarozených dětí. Kyselina listová pomáhá rovněž předcházet onemocněním srdce.

5. Zabraňuje anémii (chudokrevnosti)
Díky obsahu železa a kyseliny listové se červená řepa cení i pro její přínos pro tvorbu červených krvinek. Je to také přírodní čistič krve, protože pomáhá vytěsňovat toxické látky z krve (detoxikuje organizmus).

6. Upravuje krevní tlak a sportovní výkon
Mnohé klinické studie prokázaly, že již konzumace dvou šálků řepné šťávy denně skutečně snižuje krevní tlak. Kromě snížení krevního tlaku pomáhá šťáva z červené řepy zvýšit sportovní výkon a pomáhá snížit množství kyslíku, které tělo potřebuje během tréninku. Pití dvou šálků řepné šťávy před tréninkem je bezpečnější a zdravější než kofein a jiné doplňky.

ČERVENÁ ŘEPA V GINGER SHOTU 

  • Pijte Ginger Shot z červené řepy, který je obohacen o peruánský BIO zázvor. 
  • Pokud nás trápí vysoký tlak, můžeme vyzkoušet 3x denně 50ml Ginger Shotu z červené řepy.
  • Na chřipku nebo angínu si můžeme dát denně 3x - 5x denně 50ml Ginger Shot z červené řepy. Při bolesti v krku pomáhá kloktání Ginger Shotu.
  • Léčivé účinky šťávy také pomáhají překonat potíže, které v těle vyvolává menopauza, povzbuzuje krevní oběh, má močopudné účinky a povzbuzuje metabolismus.
  • Ginger Shot z červené řepy je vhodný i pro lidi, kteří mají problémy s ledvinami a játry.
  • Někteří lidé nemohou správně metabolizovat červené barvivo v řepě a tudíž jejich moč má následně jasně červenou barvu. Nebojte se, je to neškodné.

IMG_4239

 

  KOUPIT Ginger Shot z červené řepy  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení